ସମସ୍ତ ଟେଷ୍ଟ ଦେଶ ବିରୋଧରେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ହାରରେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି

Sachin Tendulkar only Indian has an average of more than 40

ଟେଷ୍ଟ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ନେସନର ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଦେଶ ବିରୋଧରେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ହାରରେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ହେଉଛନ୍ତି ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର । ସମସ୍ତ ଦେଶ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କର ସାମଗ୍ରିକ ବ୍ୟାଟିଂ ହାର ହେଉଛି ୫୩.୭୮ ଏବଂ ବିଦେଶରେ ବ୍ୟାଟିଂ ହାର ହେଉଛି ୫୪.୭୪ ।

ସଚିନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୫୩.୨୦ ହାରରେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୫୪.୩୧ ହାରରେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୩୬.୬୬ ହାରରେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ସେ । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୪୯.୫୨ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ୪୦.୨୫ ହାରରେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ସଚିନ୍ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୪୬.୪୪, ୬୭.୯୪ ଏବଂ ୪୭.୬୯ ହାରରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏହି ବ୍ୟାଟିଂ ମହାରଥୀ । ଜିମ୍ବାୱେ ବିରୋଧରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୪୦ ହାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଭାରତ ରତ୍ନ ତେନ୍ଦୁଲକର । ନିଜ ମାଟିରେ ୫୨.୬୭ ହାରରେ ପାଳି ଖେଳିଛନ୍ତି ସେ ।

Previous ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ, ରହିବେ ଏଭରଗ୍ରିନ
Next ଇଂଲଣ୍ଡ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ, ୱିଲିୟମ୍ସନଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ କ୍ୟାଚ୍

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *